Poznaj system

System regulacji oświetlenia składa się z następujących elementów:

  • regulatory kontrolujące natężenie, kolor i ruch świateł,
  • interfejsy użytkowników, czyli panele sterowania, z których za przyciśnięciem przycisku (lub w funkcji upływającego czasu) przywołuje się wstępnie zaprogramowane sceny (stany oświetlenia);
  • z pewnej liczby akcesoriów i urządzeń pomocniczych.

Łącznie elementy te umożliwiają modyfikowanie w przewidywalny sposób stanu oświetlenia i/lub nastroju stwarzanego przez nie zależnie od sygnałów generowanych przez czujniki oświetlenia dziennego, ruchu, bądź inne urządzenia sterujące podłączone do systemu regulacji oświetlenia (np. sprzęt audiowizualny bądź systemy bezpieczeństwa).

Sieć iCANnet to system komunikacyjny spinający urządzenia systemu regulacji oświetlenia pozwalający im komunikować się w inteligentny sposób. Sieć jest oparta na magistrali CAN (Controller Area Network). Magistralę tą opracowano w firmie Robert Bosch GmbH do użytku w przemyśle motoryzacyjnym.

Ponieważ zaprojektowano ją do pracy w wysoce niesprzyjających środowiskach charakteryzujących się dużymi poziomami szumów, wibracji, ekstremalnymi wartościami temperatur i innych parametrów środowiskowych, to sieć z natury jest stabilna i niezawodna.
Wszystkie urządzenia w sieci iCANnet łączy się ze sobą tanimi skrękami CAT5 FTP. W segmencie sieci może pracować maksymalnie 100 urzadzeń rozlokowanych na dystansie do 1000 m. Segmenty można łaczyć ze sobą mostkami sieciowymi na magistrali CAN lub Ethernet tak, że w jednej sieci iCANnet może pracować do 65000 urządzeń. Do konfigurowania i programowania urządzeń w sieci iCANnet stosuje się program iCANsoft, który można uruchomić na dowolnym komputerze PC.

Program spełnia następujące trzy podstawowe funkcje:

  1. konfigurowanie sieci iCANnet i wszystkich dołączonych do niej urządzeń
  2. programowanie sekwencji świateł i efektów specjalnych
  3. monitorowanie działania sieci, rejestrowanie zdarzeń zachodzących w systemie, raportowanie awarii i przypadków niepoprawnego użycia systemu.

W przypadku jakiegoś stanu wymagającego interwencji konserwatora systemu, oprócz zarejestrowania zdarzenia program automatycznie wysyła komunikat e-mail na zaprogramowany adres, w ten sposób umożliwiając szybkie i skuteczne interwencje i naprawy w trybie 24 godzinnym, 7 dni w tygodniu przez cały rok.